Odstránenie zubného plaku: Nástavec DiamondClean vs. manuálna kefka.

Odstránenie zubného plaku: Nástavec DiamondClean vs. manuálna kefka.

Cieľom štúdie bolo vyhodnotiť účinnosť odstraňovania plaku a bezpečnosť štandardnej a zmenšenej (mini) kefkovej hlavice Philips Sonicare DiamondClean, kefkovej hlavice Sonicare ProResults a manuálnej zubnej kefky.

Metodika
Randomizovaná pre hodnotiacich zaslepená, paralelná štúdia bola prevedená na 106 zdravých dospelích (81 žien, 25 mužov) vo veku 18-60 rokov (priemerný vek 37 rokov), ktorí používali zubnú kefku Philips Sonicare FlexCare s kefkovým nástavcom ProResults v domácom prostredí, aby si osvojili techniku čistenia. Subjekty sa dostavili na kliniku potom, ako sa po dobu 24 hodín (+/- 4 hodiny) zdržali čistenia zubov a bol im náhodne pridelený jeden zo štyroch testovaných produktov.

Testované produkty boli štandardný kefkový nástavec ProResults, štandardný a mini kefkový nástavec DiamondClean a manuálna zubná kefka. Účinnosť odstraňovania plaku po jednom vyčistení zubov bola vyhodnotená na základe stanovenia množstva plaku pomocou Tureského modifikácie Quigley-Hein plakového indexu. Bezpečnosť bola vyhodnotená na základe vyšetrenia mäkkých tkanív útnej dutiny.

Výsledky
Pomocou kefkového nástavca Sonicare DiamondClean (štandardného a mini), bolo odstránené významne viac plaku ako pomocou manuálnej zubnej kefky nielen v celej ústnej dutine, ale aj v jednotlivých úsekoch chrupu, vrátane ťažko dostupných miest. Pomocou mini nástavca DiamondClean bolo odstránených až o 100% viac plaku v obtiažne prístupných miestach ako pomocou manuálnej zubnej kefky. Všetky produkty boli označené ako bezpečné pre použitie.

Záver
Bolo zistené, že obidva kefkové nástavce Sonicare DiamondClean (štandardný a mini) odstraňovali významne viac povlaku ako manuálna zubná kefka.

Graf s výsledkami

Autori výskumu: Putt M., Milleman J., DeLaurenti M., Schmitt P.

Napísané dňa 2016-01-12 autor elkefka.sk Vedecké štúdie 0 980

Napíšte komentár

Musíte byť prihlásený pre pridanie komentára.

Archív blogu

Kategórie

Najnovšie komentáre

Žiadne komentáre

Hľadať na blogu

Porovnať 0
Predch.